Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

Očekávání miminka je obrovskou událostí, která mění v rodině téměř vše. Když se narodí malý človíček, svět už není jako dřív a je potřeba mu přizpůsobit spoustu věcí.

Učiňte jedno z nejkrásnějších období, čas očekávání, skutečně jedinečným. Zahájit to můžete už způsobem, jakým okolí (partnera, rodiče, přátele, kolegy) obeznámíte s tím, že jste těhotná. Jde to i jinak než prostým konstatováním: “Jsem v tom”.

Zároveň je dobré žhavou novinku neuspěchat. Partnera je se zprávou samozřejmě vhodné obeznámit co nejdříve. V případě širšího okolí však platí, že je lepší počkat až to bude alespoň tři měsíce od početí. První trimestr je totiž v případě těhotenství ještě nejistý. Zatím budete mít alespoň dostatek času se rozmyslet, jakou variantu oznámení širokému okolí použijete (zmíněné tipy a triky lze pochopitelně aplikovat i na partnera).

V tomto článku se zaměříme na nejzajímavější a nejvtipnější způsoby, jak oznámit těhotenství:

1) Napište fiktivní dopis od miminka

Použijte tradiční a poměrně romantický způsob ke sdělení novinky – napište dopis jako za starých časů. Ne však ledajaký!

Představte si, co si asi tak myslí děťátko, které nosíte v bříšku a tyto myšlenky zaznamenejte na papír. Zkrátka a jednoduše napište fiktivní dopis od miminka.

Příklad: “Ahoj babičko a dědečku! Moc rád vás poznávám. Ještě mě neznáte, nyní je poprvé, kdy o mně slyšíte, ale já se už moc těším až se uvidíme tváří v tvář. Bude to asi 19. dubna, možná pár dní dřív nebo později. Zatím můžete sledovat maminčino bříško, uvnitř kterého rostu a sílím, abych vás pak pořádně prohnal/a až vykouknu na svět.”

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

2) Připravte bojovku

Muži jsou hraví. Někde uvnitř nich jsou stále přítomné malé děti, které mají rády dobrodružství a akci. Vy máte nyní jedinečnou příležitost v něm tuto vlastnost projevit. Nepromrhejte ji! V případě, že se nejedná o vaše první těhotenství a už nějaké děti máte, zapojte je, určitě budou nadšené.

Nachystejte jim bojovku!

Zaonačit ji můžete jako honbu za pokladem, přičemž onen bájný poklad bude informace o děťátku, které je na cestě.

Jak na to?

Uvnitř vašeho bytu nebo domu vyberte několik předmětů a míst, kam umístíte samolepící papírky se vzkazem. Jeden předmět bude odkazovat na další. Cestu můžete zpestřit i bláznivými úkoly nebo hádankami. Záleží jen na vás, co vymyslíte a co je vám blízké. Poslední předmět by měl obsahovat finální oznámení, což může být třeba snímek z ultrazvuku.

Inspirovat se v tomto případě můžete kultovním seriálem Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), kde postava Bernadette tento způsob s lístečky využila.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

3) Přidejte do botníku dětské botičky

Tohle vás partner zaručeně nebude čekat a vyrazí mu to dech! Kupte malé dětské botičky a nechte je v botníku nebo v předsíni na místě, kde si protějšek odkládá svou obuv. Až se vrátí domů, tak ho to určitě překvapí.

Varování! Způsob s botičkami použijte pouze pokud máte doma skutečně vnímavého muže. Jinak se může stát, že si ničeho nevšimne a vy budete zklamaná.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

4) Řekněte to tričkem

Kupte budoucím prarodičům trička s nápisy nejlepší babička a nejlepší dědeček. Partnerovi zase nejlepší tatínek.

Takový dárek zajisté potěší a zároveň pobaví.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

5) Řidičák na kočárek

Miluje váš partner auta? Tak co si s ním trochu zašprýmovat! Na počítači (nebo jste-li zručná a kreativní, tak ručně) vyrobte řidičák. Typ vozidla bude kočárek! Můžete řidičák i koupit zde.

Tímto způsobem jednoznačně okolí pobavíte.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

6) Založte fotoalbum

Miminka jsou jednoduše k zulíbání, a tak jimi rádi plníme naše fotoalba. Založit je svému potomku, který je nyní na cestě, můžete už nyní. Zároveň je můžete využít jako způsob, jak dát partnerovi či rodině vědět o této velké novině.

Na první stránku fotoalba vlepte snímek miminka z ultrazvuku. Můžete pod ně napsat datum početí a text “Nemůžeme se dočkat, až tě poznáme.”

Takto nachystané fotoalbum pak partnerovi či rodičům předložte, jakmile ucítíte, že jim chcete novinu sdělit. Zaručeně budou překvapeni.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

7) Napečte koláčky štěstí

Koláčky štěstí, uvnitř kterých jsou ukryté lístečky se vzkazy, jsou populární zejména v Asii a Americe. V Česku zase tak obvyklé nejsou, tudíž můžete svému partnerovi či blízkým nachystat opravdu překvapení.

Najděte si recept na koláčky štěstí. Připravte je a zapečte do nich papírek se zprávou, že se do vaší rodiny chystá nový človíček, aby ji rozšířil.

Tip: Nachystejte strávníkovi raději sklenici vody na zapití, kdyby mu překvapením zaskočilo.

8) Vyrobte hlídací pas

Budoucím hlídačům (tetám, strýcům, prarodičům) můžete nechat vyrobit hlídací pas.

O co jde? Jedná se o průkazku s neomezenou platností od termínu porodu. Dáte tak dotyčným mimo jiné najevo, že počítáte s jejich aktivní účastí, až se děťátko narodí.

Vyrobit tuto povolenku můžete na počítači nebo za pomocí pastelek. Kreativitě se meze nekladou.

9) Řekněte to hrnečky

Kupte budoucím prarodičům hrnky s nápisy nejlepší babička a nejlepší dědeček. Partnerovi zase nejlepší tatínek.

Nejedná se o zas tak originální způsob, nicméně věříme, že minimálně budoucím prarodičům vyrazí dech a často pobaví. A o to jde především. Očekávání potomka je radostná událost, a tak by se mělo okolí královsky bavit.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

10) Upečte dort

Chcete-li okamžik dovést k dokonalosti, můžete upéct nebo objednat dort s nápisem “Budeme tři” nebo “Těšíme se na tatínka”. Společně jej pak slupnete a proberete budoucnost, která vás nyní čeká.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

11) Těhotenský test

Nepochybně jste si dělala těhotenský test, jakmile se objevily ukazatele směřující k tomu, že byste mohla být v požehnaném stavu. Tak jej nevyhazujte! Můžete jej ještě využít, a to právě při oznamování žhavé noviny.

Těhotenský test naaranžujte do dárkové krabičky a zavažte stuhou. Takto připravený balíček nachystejte na místo, kde jej adresát nepřehlédne. V případě partnera se může jednat o polštář v posteli nebo jeho místo u stolu, kde sedává.

Nepochybně takový dáreček čekat nebude! Následně to můžete spolu oslavit, takže doporučujeme nachystat občerstvení.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

12) Uspořádejte večírek

Uspořádejte party. Oslavy má každý rád. Můžete objednat dort s nápisem “Těšíme se na tebe”, ale doporučujeme ho vytáhnout až potom, co prasknete balónek, uvnitř kterého bude schovaná fotografie z ultrazvuku.

V případě, že už budete vědět pohlaví miminka a nebude to věc, kterou byste s partnerem chtěli tajit, tak můžete do balónku ukrýt papírky buď modré nebo růžové barvy. V současnosti jsou tyto večírky s odhalením pohlaví miminka čím dál více populární.

Pakliže budou účastníci oslavy čekat klasické přátelské posezení, tak jim zajisté vyrazíte dech. Jedná se o jeden z nejkrásnějších způsobů, jak oznámit těhotenství.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář